Bariery drogowe

Podczas budowy dróg bliskich położeniu domów lub budowy autostrad konieczne jest zastosowanie barier ochronnych. Dla domów są to bariery chroniące przed hałasem, spalinami czy niekontrolowanym zjazdem samochodów z drogi. Tego typu bariery zatrzymują samochód na drodze, nie pozwalając na zjazd z drogi, który może być następstwem tragedii.

Szczególnie na autostradach i drogach szybkiego ruchu bariery drogowe są wskazane, ponieważ bez ich zastosowania maksymalnie wzrasta liczba możliwości wystąpienia wypadków. Bariery są projektowane razem ze szlakiem dróg, dlatego o ich umiejscowienie nie powinniśmy się martwić. Jak dzielą się bariery ochronne drogowe ?

  • bariery pojedyncze wbijane (N1W2B, N2W5A, N2W3A, N2W2A, N2W1B, H1W3A, H1W4A, H2W2A, H2W4A);
  •  bariery dzielące wbijane (H1W4A, H2W5A, H2W4A);
  •  bariery mostowe (H1W2B, H2W3B, H2W4B).
  •  elementy barier ochronnych;
  •  inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
  •  elementy systemu barier typu. SP-05, SP-06, SP-09, SP-10, SP-01, SP-07.

Bariery drogowe

Wykonawcy barier drogowych

Decydując się na budowę dróg koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jak najlepszą firmę. Bariery drogowe służą do ochrony życia i zdrowia, dlatego ich jakość, wykonanie i montaż powinna być mocna, solidna, starannie wykonana z jakościowo najlepszych tworzyw oraz zamontowana przez doświadczonych pracowników. Szczególną uwagę musimy zwrócić na to czy dane bariery drogowe mają potrzebne do oddania dróg atesty i certyfikaty. Wiele firm nie daje nam takiej gwarancji, przez co nie mamy pewności jak wykonane i solidne te bariery będą. Opierajmy się na najbardziej znanych Polskich firmach, które od wielu lat działają w tej branży. Jeśli nie wiemy gdzie znaleźć możemy takie firmy, zacznijmy od for budowlanych, gdzie z pewnością wiele firm znajdzie swoje opinie.

W przypadku wyceny wykonania takiej usługi, każda firma indywidualnie posługuje się swoimi cennikami, zważywszy na ilość i rodzaj barier drogowych. Najłatwiej jest skontaktować się z wybraną prze siebie firmą, a cenę na pewno poznamy od razu.

By admin