Bezpieczeństwo w różnych miejscach

Pracując na stanowisku biurowym, produkcyjnym czy też innym, należy przejść przez kompleksowe szkolenia BHP. Dzięki nim pracownik poznaje podstawowe zasady bezpieczeństwa, regulamin zakładu, a także instrukcję na wypadek pożaru. Wiadomości te przydają się również w życiu codziennym, chociażby podczas zwiedzania, spacerowania po stromych górach. Szkolenia BHP muszą przejść także osoby, które są zarządcami zabytkowych obiektów. Zapraszamy do lektury tekstu.

Polska pełna niezwykłych miejsc…

Słynne przysłowie mówi: “cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Wielu z nas spędza wakacje w cieþlych krajach – zwiedzamy Egipt, Grecję, Portugalię. Zachłystujemy się obcymi, nieznanymi kulturami. Chcemy poznawać nowe rejony świata – nie ma oczywiście nic w tym złego. Świat to nieograniczona liczba wielu kierunków podróży. Warto jednak docenić również nasz kraj – mamy mnóstwo miejsc, rejonów, które nie tylko zachwycają wyglądem i niebanalną okolicą, ale również niesamowitym klimatem. Jakie miejsca warto zwiedzić w Polsce? Które powinniśmy odwiedzić sami i polecić je obcokrajowcom?

Polskie góry – inne niż wszystkie…

Polskie góry mają swój niezwykły klimat. Są przede wszystkim różnorodne. NIe ma dwóch takich samych miejsc – inne wrażenia estetyczne, wizualne poznamy w Tatrach, inne w Karpaczu, jeszcze inne w Beskidach i Bieszczadach. Wspinaczka po górach to nie tylko doskonała forma aktywnego wypoczynku, ale również sposób na walkę ze swoimi ograniczeniami, słabościami – ze swoimi własnymi lękami. W górach możemy zwiedzić także mnóstwo ważnych dla naszej kultury miejsc – kościołów, muzeów Wiele miejsc w Polsce jest godnych uwagi i bierze udział w konkursie Zabytek Zadbany.

Puszcza Białowieska

Oczywiście nie możemy zapomnieć o Puszczy Białowieskiej. Ktoś kto nie przeżył spaceru po rezerwacie ścisłym tak naprawdę nigdy nie widział prawdziwego lasu… Nawet kilka dni w Białowieży pozwala poczuć bliskość z przyrodą.

Polskie miasta pełne zabytków zadbanych

Kraków? Wrocław? Poznań? To miasta w Polsce, których na pewno nie możemy się wstydzić. Każðe z tych miast ma swój niepowtarzalny urok, klimat, swoją jedyną historię. Z każdym z tych miejsc znajdziemy również godny uwagi zabytek zadbany o który wszyscy razem musimy się troszczyć. Takie zabytki jak krakowskie sukiennice to budowle, które są naszą wizytówką narodową – regularna konserwacja, dbałość o to, aby taki budynek był wciąż w dobrej formie jest kwestią priorytetową. Polskie miasta takie jak np. Wrocław to oczywiście wyjątkowe centra kultury – festiwale muzyczne i filmowe. Piękny Wrocław tętni życiem nocą – kusi dobrymi restauracjami, klimatycznymi pubami.

Wycieczki zagraniczne dają wiele radości. Warto jednak docenić nasze, polskie dziedzictwo kulturowe – zwiedzając polskie miasta możemy się zakochać w naszym kraju.

Komentarze są wyłączone.