Agent ubezpieczeniowy Grodzisk Wielkopolski

Coraz więcej osób decyduje się na stanowiska agenta ubezpieczeniowego. Często wiąże się to z tym, że to stanowisko jest uważane za bardzo dobrze płatne. Jak to wygląda w praktyce? Co zrobić, aby nim zostać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Agentem ubezpieczeniowym Grodzisk Wielkopolski nie można zostać poprzez dołączenie do ubezpieczalni. Co ciekawe miano agenta nie jest wcale takie proste do zdobycia. Wymaga wiedzy i kompetencji na wysokim poziomie. O czym dokładnie mowa? Agent musi przejść odpowiednie szkolenia oraz egzaminy, aby potwierdzić swoją wiedzę, musi przestrzegać także kilku wymogów prawnych. Agent ubezpieczeniowy musi mieć pełną zdolność do wykonywania czynności prawych, co więcej osoba ubiegająca się o takie stanowisko nie może być skazana pełnoprawnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo skarbowe, przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, życiu i zdrowiu, obrotowi gospodarczemu pieniędzmi i papierami wartościowymi, mieniu i wiarygodności dokumentów oraz ochronie informacji.  Samo wykształcenie musi być średnie lub wyższe. Dopiero wtedy, kiedy ukończymy egzamin z pozytywnym wynikiem, mamy prawo do nabycia agenta ubezpieczeniowego i możemy zacząć wykonywać pracę.

Agent ubezpieczeniowy Warta

Agent ubezpieczeniowy – warunki zatrudnienia

W wielu przypadkach wykonywanie zawodu agenta ubezpieczeniowego Warta nie polega na wysłaniu CV do ubezpieczycieli. Najczęściej trzeba założyć swoją działalność gospodarczą i pracować pod ubezpieczalnią. W zasadzie jest to wygodna opcja, ponieważ pracujemy wtedy tylko na swój rachunek. Mimo własnej firmy, współpracując z agencją ubezpieczeniową można liczyć na premie oraz inne korzyści takie jak: ubezpieczenia zdrowotne, karty multisport, a także możliwość awansu.

Jak pracuje agent?

Agent ubezpieczeniowy to wolny zawód, w którym pracuje się dla siebie. To Ty ustalasz godziny oraz dni pracy, jednak pamiętaj, że to od Ciebie zależy ile wtedy zarobisz. Wiadomo czym więcej, tym więcej zarobisz.

By admin