piłowanie pilnikiem paznokci

Pilniki do paznokci – to narzędzia używane przez chyba każda kobietę. Jedne kobiety decydują się na pilniki papierowe, inne na szklane, a jeszcze inne na metalowe. Co to jest gradacja pilnika? Jaki pilnik najlepiej wybrać? Odpowiedzi na te pytania poznasz w naszym dzisiejszym artykule. Dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o pilnikach do paznokci. Zapraszamy do lektury tekstu!

Pilniki do paznokci – zastosowanie

Pilnik do paznokci to niezbędne narzędzie dla każdej kobiety. To on jest ratunkiem na złamane paznokcie! Nadaje on naszym paznokciom odpowiedni kształt i poleruje nasze paznokcie.

piłowanie pilnikiem paznokci

Jak wybrać najlepsze pilniki do paznokci?

Zastanawiasz się, jaki pilnik do paznokci będzie dla Ciebie najlepszy? Obecnie możemy wyróżnić pilniki papierowe, szklane i metalowe. Wybierając odpowiedni model musimy zwrócić na gradację pilnika oraz jego ziarnistość.

Czym jest gradacja pilnika i jak oznaczona jest jego ziarnistość?

Gradacja pilnika – pojęcie niezbyt nam znane. Na czym ona polega? Gradacja jest to numeracja pilników, która świadczy o ich ziarnistości. Numeracja mówi nam, ile ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym  naszego narzędzia. Im większa liczba na pilniku tym więcej znajduje się ziarenek:

800-100 – pilnik gruboziarnisty – używany jest do zdejmowania tipsów i innych materiałów z paznokcia. Zachowuje się, jak papier ścierny.
100-180 – pilnik średnioziarnisty – służy do podstawowego piłowania paznokci i można go zakupić w każdej drogerii. Pilnik ten nadaje się również do modelacji akrylu lub żelu,
240-500 – pilnik drobnoziarnisty – nadaje się do wygładzenia naturalnej płytki, a także ostatecznej obróbki żeli i akryli
600-3000 – polerka – wyrównuje płytkę paznokcia, matowi ją i nadaje je blask.

kosmetyczka piłująca kobiecie paznokcie u dłoni

Wyróżniamy również rodzaje pilników ze względu na materiał, z jakiego są wykonane
Pilniki metalowe – są jednymi z najbardziej popularnych pilników. Są tanie, jednak ich użycie wzbudza kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że ich użycie powoduje rozdwajanie się paznokci i zniszczenie naturalnej płytki. Zaletą tych pilników jest ich wytrzymałość oraz są odporne na uszkodzenia,
pilniki szklane – pilniki te są droższe, jednak uznawane są za najlepsze pilniki na rynku. Sprawdzają się do piłowania cienkich, naturalnych paznokci. Nie powoduje uszkodzenia paznokci.
Pilniki papierowe – pilniki te są najtańsze i najpopularniejsze wśród trzech wymienionych. Można wykorzystywać go do polerowania, nadawania kształtu paznokciom, czy ich skracaniu.
Pilniki powinna być dostosowane do naszego rodzaju paznokci. Musimy zwrócić uwagę na to, czy nasza płytka paznokcia jest delikatna i podatna na rozdwajanie się, czy też może jest twarda.  Odpowiednio dobrany pilnik pomoże utrzymać prawidłową kondycje paznokci.

By admin