kurs na wózek widłowy

Aby móc jeździć wózkami widłowymi niezbędne są uprawnienia. Aby je zdobyć należy odbyć kursy na wózki widłowe. Warto wiedzieć, jakie informacje zdobywa się na takich kursach oraz jakie osoby mogą przystąpić do takiego kursu. Uprawnienia na wózki widłowe niezbędne są w wielu miejscach pracy. Szczególnie na halach produkcyjnych i na innych placach, gdzie transportowane są różne materiały.

Kurs na wózki widłowe Ostrów wielkopolski – zakres wiedzy

Kursy na wózki widłowe składają się z zajęć praktycznych i teoretycznych. Na zajęciach teoretycznych kursanci przyswajają wiedzę, która związana jest z przepisami poruszania się po placu pracy, warunkami załadunku oraz budową wózków widłowych. Zajęcia praktyczne obejmują jazdę wózkiem widłowym oraz załadunek materiałów.

Kto może skorzystać ze szkoleń na wózki widłowe?

Do kursów na wózki widłowe może podejść osoba, która ukończyła 18 lat. Przyszły kursant nie może mieć przeciwwskazań od lekarza do prowadzenia wózków widłowych i innych pojazdów. Osoby, które decydują się na przystąpienie kursów często mają skierowanie od pracodawcy, gdzie poruszanie się wózkiem widłowym odbywa się na hali magazynowej lub innym miejscu w zakładzie pracy. Osoba, która zamierza poruszać się wózkiem widłowym po drogach publicznych musi okazać się prawem jazdy odpowiedniej kategorii.

kurs na wózek widłowy

Rodzaje wózków widłowych

Obecnie na rynku mamy kilka rodzai wózków widłowych. Warto jest wybrać firmę przeprowadzającą szkolenia, która w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz usług. Czyli warto skorzystać z usług takiej firmy, gdzie można odbyć kursy na wszystkie rodzaje wózków widłowych.

Oto rodzaje wózków widłowych, na które obecnie można odbyć kursy:

  • Wózki jezdniowe podnośnikowe – kursy na te wózki uprawniają do poruszania się wózkami o nieograniczonym udźwigu, wysokości podnośnika i z dowolnym napędem. Na kursy tego typu decyduje się największa ilość kandydatów.
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe ze zmiennym wysięgiem albo operatorem podnoszonym – kursy te obejmują tak zwane ładowarki teleskopowe oraz wózki, które unoszą zarówno ładunek oraz operatora.

wózki widłowe stojące na placu

Kursy na wózki widłowe Piła odbywają się w placówkach, które posiadają odpowiedni sprzęt oraz mają możliwość wystawiania certyfikatów potwierdzających ukończenie kursów. Uprawnienia zdobyte na wózki widłowe są bezterminowe, czyli nie wymagają ponownego odnawiania. Kursy na wózki widłowe odbywają osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje oraz które potrzebują uprawnień w celu wykonywania działań w zakładzie pracy.

By admin