duża ilość troczyny oraz suszarnia do biomasy

Coraz częściej stosuje się nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają pracę. Można zauważyć, że rolnictwo rozwija się cały czas. Na rynek wprowadzane są nowe maszyny, które znajdują swoje zastosowanie. Ostatnio bardzo powszechne stały się suszarnie do biomasy. Co to takiego i gdzie się je najczęściej wykorzystuje? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się najważniejszych informacji o suszarniach do biomasy.

Czym jest suszarnia do biomasy?

Suszarnia do biomasy to urządzenie służące do suszenia biomasy. Są najchętniej wybieranym sprzętem do suszenia mokrych surowców sypkich, jakimi są słoma, trociny, torf, odpady drzewne i innych materiałów, które pocięte są na drobną sieczkę. W skład tego urządzenia wchodzi piec oraz bęben, pozostałe elementy dobierane są w zależności od potrzeb.

duża ilość troczyny oraz suszarnia do biomasy

Jakie wyróżniamy suszarnie do biomasy?

Obecnie na rynku można zakupić kilka rodzai suszarni do biomasy. Każda charakteryzuje się czymś innym. Suszarnie te używane są coraz częściej, gdyż suszenie surowców w ten sposób jest szybsze i sprawniejsze. Oto rodzaje suszarni, których obecnie się używa w przedsiębiorstwach:

suszarnie z wykorzystaniem energii słonecznej – jest to bardzo opłacalna inwestycja. Dostarczanej energii słonecznej starcza do efektywnego wysuszenia produktów. Suszarnie te są bardzo wydajne, jednak surowiec powinien być przerzucany w celu ułatwienia suszenia,

suszarnie bębnowe – wykorzystywane są podczas suszenia materiałów sypkich. Są najczęściej wykorzystywanymi suszarniami. Jest to tradycyjne rozwiązanie, które polega na pośrednim lub bezpośrednim podgrzaniu surowca. Niestety są również i minusy wykorzystywania tych suszarni. Trociny, które się tam znajdują nabawiają się ciemnych plam, które spowodowane są osadzaniem się spalin lub zbyt wysokiej temperatury. Najnowocześniejsze suszarnie bębnowe pozwalają na kontrolę nad wszystkimi procesami suszenia,

suszarnie pneumatyczne – surowiec wprowadzany jest do rury, gdzie zostaje porwany przez gorące powietrze albo parę wodną, które osuszają dany surowiec. Suszarnie te potrzebują małą powierzchnię zabudowy, dlatego wykorzystywane są w miejscach, gdzie nie potrzeba suszenia dużych nakładów surowca,

suszarnia fluidalna – suszarnie te dopiero pojawiają się na rynku. Surowiec porywany jest przez słaby strumień powietrza wtedy, kiedy spada ciężar surowca na skutek odparowania wody. Zaletą tej suszarni jest naturalne czyszczenie surowców, takich jak kamienie, które opadają na dno sita mogą być automatycznie odseparowane.

suszarnia do biomasy

Suszarnie mają swoje szerokie zastosowanie. Każdy rodzaj jest odpowiedni, w zależności od rodzaju materiałów, jego ilości czy sposobie suszenia.

By admin