apteczka pierwszej pomocy znajdujaca sie w kole ratunkowym

Pierwsza pomoc – każdy z nas na pewno spotkał się z tym pojęciem. Już od najmłodszych lat jest ono przyswajane,a w dalszych etapach nauki wprowadzane są zajęcia udzielania pierwszej pomocy. Zasady te powinny być znane każdemu, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy znajdziemy się w sytuacji, gdzie znajomość udzielenia pierwszej pomocy będzie nam koniecznie potrzebna. Obecnie w naszym kraju zamieszkuje wiele obcokrajowców – często barierą między nami – Polakami a obcokrajowcami, jest brak znajomości języka. Czy w takim razie kursy pierwszej pomocy powinny być również dostępne dla obcokrajowców? I czy aktualnie każdy z nas jest w stanie udzielić pierwszej pomocy potrzebującym?

Nie można pominąć faktu, że nie każdy nasz rodak potrafi udzielić pierwszej pomocy. Kursy pierwszej pomocy powinny być obowiązkowe dla każdego. Najbardziej znane są przeprowadzane kursy pierwszej pomocy w Poznaniu, gdzie szkoli się wiele osób, przyswajając i nabywając niezbędną wiedzę do udzielenia pierwszej pomocy. Jeden kurs, a zwiększa się nasza wiedza o przeprowadzeniu poprawnej pierwszej pomocy. Często podczas jakiegoś zdarzenia, widząc wypadek, bojąc się, że zamiast poprawnie udzielić pomocy, możemy niechcący zaszkodzić – nie jesteśmy w stanie racjonalnie podejść do udzielenia pomocy poszkodowanemu. Takie szkolenia mają na celu zwiększenie naszej pewności, podczas wykonywania czynności z zakresu pierwszej pomocy.

 

apteczka pierwszej pomocy znajdujaca sie w kole ratunkowym

 

Kiedy odbywa się legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce można by przeprowadzać dla nich podstawowe kursy pierwszej pomocy. To zwiększyło by wiedzę i świadomość udzielanej pomocy wśród naszego społeczeństwa. Podążając za przykładem, coraz więcej osób decydowałoby się na zwiększenie swojego zakresu wiedzy.

przeprowadzanie resustytacji na manekinie przez mezczyzne wsrod grupy osob

Należy jednak pamiętać, że nie trzeba być wykwalifikowanym i wyszkolonym w zakresie udzielenia pierwszej pomocy, gdyż nawet ta nieprecyzyjna, mała pomoc może uratować komuś życie.

By admin