Maseczki antywirusowe

Rozpoczęcie roku już za nami. Dzieci zaczynają edukację w systemie stacjonarnym po kilkumiesięcznej przerwie. Większość z nas jest zadowolona z takiego obrotu sytuacji. Zdaje się, że powoli wracamy do normalności. Oczywiście w każdym z nas rodzą się pytania jak będzie wyglądać ten rok szkolny i czy nasze dziecko będzie bezpieczne. Jak edukować nasze dzieci, żeby z uwagą słuchały o zasadach bezpieczeństwa i ich przestrzegały?

Dla wielu rodziców powrót dzieci do niesamowite uczucie ulgi. Nic w tym dziwnego, dzieci przez kilka miesięcy korzystały z opcji nauczania zdalnego, które w Polsce nie było w żaden szczególny sposób dopracowane. Pojawiały się problemy o których nie mieliśmy pojęcia. Nasze pociechy odizolowane od rówieśników, zostały postawione w niecodziennej sytuacji, którą boleśnie odczuły. Oprócz wymuszonej izolacji, pojawiło się wiele trudności technicznych po drodze. Niestety najbardziej nowy system nauczania dał w kość rodzicom, którzy musieli poświęcić dużo więcej czasu na przerabianie oraz analizowanie materiału szkolnego, odrabianie zdań domowych. Rodzice młodszych dzieci, które nie mogą zostać same w domu zostali postawieni w sytuacji bez wyjścia.

Jak dotąd wydaje nam się, że jednak nauczanie zdalne przyniosło ze sobą więcej minusów niż plusów, dlatego powrót do szkoły tak cieszy. Chociaż wśród wielu rodziców pojawił się niepokój jak będzie rozwijać się sytuacja, czy środki bezpieczeństwa o których mówiono będą przestrzegane, jeżeli tak to w jaki sposób?

Maseczki antywirusowe

Jak przygotować nasze dziecko na codzienne wizyty w szkole?

Dla naszych dzieci sytuacja jest równie stresująca co dla nas. Starsi uczniowie sobie poradzą, zresztą nastolatków łatwiej utrzymać w ryzach niż młodsze dzieci. Musimy dużo rozmawiać z naszymi dziećmi, żeby cały czas były świadome zagrożenia i nauczyły się przestrzegać podstawowych zasad.

Najważniejsze zasady, które mogą uchronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwem związanym z zarażeniem :

  1. W wielu szkołach Dyrektorzy podjęli decyzję o noszeniu maseczek przez dzieci w wspólnej przestrzeni poza klasami np. na korytarzach. Dlatego powinniśmy wyedukować nasze dziecko w jaki sposób prawidło zakładać i ściągać maseczki antywirusowe.
  2. Postawą jest częste mycie rąk.
  3. Wyczulmy nasze dziecko na to, żeby jak najmniej dotykały twarzy – ust, nosa, oczu.
  4. Poprośmy, żeby w miarę możliwości nasze dziecko zrezygnowało z kontaktu fizycznego np. podawania ręki, przytulania ze swoimi przyjaciółmi.
  5. Uczniowie powinny spożywać swoje posiłki, nie powinny wymieniać się z innymi.
  6. Jeżeli jest taka możliwość, niech Twoje dziecko stara się unikać dużych skupisk uczniów.

Maseczki ochronne

Jako rodzice również musimy pamiętać o kilku zasadach. Pierwsza z nich, zdecydowanie najważniejsza to w sytuacji kiedy nasze dziecko, będzie miało jakąś infekcję np. kaszel, katar, gorączkę powinno zostać w domu. Warto wyposażyć nasza pociechę w środek do dezynfekcji rąk, który będzie w plecaku oraz odpowiednie maseczki ochronne. Rodzice muszą obserwować cały czas swoje dzieci oraz sprawdzać ich samopoczucie, żeby w razie pogorszenia lub jakieś infekcji szybko zareagować.

By admin