Budowa domu/ poważne remonty – wszystko to wymaga nie tylko zainwestowania dużej kwoty gotówki, ale także zakupu odpowiednich materiałów i posiadania dobrego zaplecza sprzętowo-technicznego. Budowa nie jest łatwą realizacją – często trzeba robić różnego rodzaju wykopy, prace na wysokościach. Praktyczność i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dobre dźwigi zapewniają jedno i drugie.  Gdzie ich szukać? Jak sobie poradzić, kiedy prowadzisz małą firmę i nie możesz sobie pozwolić na zakup własnego zaplecza?

Usługi dźwigowe – kto powinien z nich korzystać?

Na początku warto zadać sobie pytanie – do kogo skierowane są usługi wynajmu dźwigów w Poznaniu lub innych miejscowościach w Polsce? Z tego typu usług korzystają zazwyczaj małe, średnie i duże firmy – z czego tych mniejszych jest najwięcej. Wyobraźmy sobie taką sytuację – wchodzisz na rynek, chcesz realizować jak najwięcej zleceń, ale niestety nie możesz sobie pozwolić jeszcze na zakup sprzętu. Prawda jest taka, że maszyny budowlane są bardzo drogie – zazwyczaj są to koszty rzędu kilkunastu tysięcy. Jeden dźwig czy podnośnik koszowy to nie wszystko. Taka firma musi kupić takich maszyn więcej.  Jest to ogromny wydatek dla młodego przedsiębiorcy – nie wiemy jak nasza sytuacja finansowa będzie wyglądała. Nie wiemy czy będziemy mieli na pewno dużo klientów i czy wydatek na maszyny nam się zwróci. Chcemy też uniknąć zadłużenia już na samym początku prowadzenia działalności. Wynajem dźwigów i innych maszyn budowlanych nie jest tak kosztowny, jak samo kupno maszyn. Możemy, dzięki temu sprawnie realizować zlecenia i przy tym budować budżet firmy, finansową poduszkę bezpieczeństwa. Możemy też ze spokojem zyskiwać zaufanie klientów. Wynajem dźwigów to też doskonałe rozwiązanie  dla osób, które wykonują prace budowlane jednorazowo i prawdopodobnie nigdy więcej nie będą potrzebowali takiego sprzętu. Nierzadko też odbiorcami usług wynajmu są firmy już znaczące na rynku, ale które chcą przeznaczać zarobioną gotówkę na coś innego.

Praca na takim sprzęcie jak dźwig, koparka czy podnośnik koszowy wymaga niezwykłej precyzji, doświadczenia, ale również ostrożności i znajomości zasad BHP. Przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązek każdego pracodawcy i pracownika. Może je odbyć w siedzibie firmy lub skorzystać z nowoczesnego, wygodnego rozwiązania – szkoleń BHP online.

By admin