Wkłady do zniczy

Jeśli mówimy o zniczach i wkładach, to zazwyczaj pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to uroczystość Wszystkich Świętych. Rzeczywiście w tym czasie na każdym cmentarzu dostrzegamy tysiące pięknych, jasnych zniczy symbolizujących o naszej pamięci do najbliższych. Znicze jednak stawiane są na grobach nie tylko wtedy. Praktycznie przez cały rok cieszą się ogromną popularnością. Sprzedawane są w bardzo dużych ilościach w sklepikach przycmentarnych, marketach, a nawet stacjach benzynowych. Kupując znicz, warto dobrać do niego odpowiedni wkład. Jaki będzie najlepszy? O tym w poniższym artykule.

Wkłady do zniczy – które są polecane?

Rok do roku jest coraz to bardziej podobny, warto jednak zastanowić się nad wyborem wkładów do szklanych zniczy, biorąc pod uwagę warunki i zjawiska pogodowe. Co lepiej kupować – wkłady do znicze czy gotowe znicze, które są zalewane woskiem? zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup znicza z wymiennym wkładem. W kwiaciarniach, na stoiskach przy cmentarzu, sklepach mamy ogromne możliwości wyboru konkretnych wkładów, które różnią się między sobą składem, wykonaniem, wielkością, objętością, czasem palenia, a przede wszystkim ceną.

Wkłady do zniczy

Wkład olejowe do zniczy zawierają mieszankę olejów przypominają konsystencją nawet masło. W wysokich temperaturach takich znicz dosłownie “się rozpływa”. Producenci do wkładów olejowych dodają olej palmowy, stąd taka reakcja. Wkłady te polecane są w szczególności na sezon jesienno – zimowy, gdy niska temperatura zewnętrzna sprzyja długiemu czasowi palenia znicza. Obecnie wkłady olejowe są ulepszane.

Producenci proponują również wkłady parafinowe do zniczy. Ten rodzaj jest zdecydowanie bardziej uniwersalny i może być stosowane przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie roztapiają się w dużym cieple, tak jak dzieje się to w przypadku wkładów olejowych.

Sugeruj się ceną i czasem palenia

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj wkładów jest najlepszy. Wszystkie dostępne w sprzedaży nadają się do tego, aby umieścić je w szklanych zniczach. Przy zakupie warto po prostu sugerować się ceną i ilością dób, w których wkład ma się palić.

By admin