rozmowa pracownika z kadrą

Zamierzasz zatrudnić pracownika zza granicy, ale zastanawiasz się jak to zrobić? Obecnie jest kilka sposobów, na podstawie których można zatrudnić obcokrajowca. Wiadomo, że zatrudnienie pracownika zza granicy wiąże się z wieloma dokumentami, które należy wypełnić, dlatego warto jest przekazać sprawę tym, którzy zajmą się procesem zatrudnienia od początku do końca. Na rynku działa coraz więcej firm doradczych, które świadczą usługi dla przedsiębiorców zatrudniających obcokrajowców. Czym zajmują się takie firmy i jak wybrać najlepszą?

Czym zajmują się firmy doradcze?

Firmy doradcze, które świadczą usługi dla przedsiębiorców zatrudniających obcokrajowców w swojej ofercie mają zazwyczaj szeroki zakres działań. Firmy te świadczą również usługi dla obcokrajowców. Takie firmy wykonują zakres prac w zakresie doradztwa oraz reprezentowania cudzoziemców w postępowaniu, aby uzyskać zezwolenie na pracę sezonową, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego, zezwolenie na pobyt czasowy i pracę czy też świadczą pomoc dla cudzoziemców w rozliczeniach podatków. Firmy te działają również na rzecz przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników zza granicy. Przygotowywane są wnioski, aż do wpisu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń, wydania zezwolenia na pracę cudzoziemca albo wydania zezwolenia na pracę sezonową. Działania polegające na zatrudnieniu pracowników wykonywane są przez firmy od początku do końca.

rozmowa pracownika z kadrą

Jak wybrać najlepszą firmę?

Na rynku działa coraz więcej firm, które zajmują się doradztwem z zakresu zatrudniania obcokrajowców. Zastanawiasz się zatem, która z firm będzie najlepszym wyborem? Wybierz taką, która znana jest na rynku i cieszy się dobrymi opiniami. Firmy takie powinny przede wszystkim cechować się profesjonalizmem, rzetelnością, zaufaniem i odpowiedzialnością. Wybierz najlepszą firmę i nie martw się skomplikowanymi procedurami.

paszport i pieniadze na mapie

Pracownicy zza granicy muszą być zatrudniani legalnie. Dlatego ważne jest, aby firma, która wykonuje działania zmierzające do zatrudnienia pracownika była profesjonalna. Zatrudnienie osoby nielegalnie podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności. Karta pobytu – to najważniejszy dokument, który muszą posiadać obcokrajowcy. Dowiesz się więcej na temat karty pobytu w następnych artykułach. Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów!

By admin