Praca w Niemczech opieka

Opieka osób starszych to w ostatnim czasie bardzo chwalone zajęcie. Wielu z nas nawet nie wyobraża sobie jak przyjemna może być opieka nad osobami starszymi. Jak to wygląda naprawdę? Ile można zarabiać?

Praca w Niemczech opieka  to nic innego jak dzielenie swojego czasu z seniorem. Są to wspólne posiłki, spacery, wyjazdy na wycieczki, pomoc w codziennych czynnościach, rozmowa, a nawet wspólne granie w gry czy czytanie książek. Chyba każdy z nas wie o tym, że osoby starsze potrzebują dużo uwagi, dlatego zgłaszają się do różnych agencji po to aby znaleźć swojego opiekuna czy opiekunkę.

Praca polega na okresowej opiece nad wybranym seniorem. Przed dany okres czasu jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę. Mamy zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, dojazd i wyjazd z kraju oraz wiele innych. Co jest ogromnym plusem często mamy również darmowy dostęp do Internetu, własny pokój, a nawet łazienkę. Niektóre osoby uwielbiają wycieczki, dlatego dają do naszej dyspozycji samochód, oczywiście wtedy wymagane jest prawo jazdy.

Ile można zarabiać?

W porównaniu do tego co mamy zaoferowane, wypłata może być naprawdę duża. Opiekun osób starszych Niemcy minimalnie zarabia 1600 euro na miesiąc, co już daje nam ponad 6 tysięcy złotych. Do tego obejmują nas dodatki i premie, co przekłada się na bardzo dobre pieniądze. Oprócz wyżej wymienionych rzeczy, które są opłacone, odchodzi nam też ubezpieczenie, a jeśli mamy chęci, możemy podjąć się kursu języka niemieckiego podczas pobytu.

Praca w Niemczech opieka

Czy warto się zdecydować?

Jak najbardziej tak, taka praca nie przynosi żadnych minusów. Jeśli boimy się jechać sami, zawsze można zabrać kogoś ze sobą i spotykać się ze swoimi seniorami. Zachęcam również do przeczytania opinii, gdzie pracownicy opowiadają o swoich doświadczeniach i przeżyciach, a wtedy na pewno będziemy zdecydowani.

Nawet w przypadku braku znajomości języka pamiętajmy, że nie jesteśmy tam sami oraz o tym, że nie zostaniemy przydzieleni do seniora, który ten język od nas wymaga. Często jest tak, że możemy nawet trafić do Polaków. Oprócz tego zawsze niedaleko nas jest koordynator, który rozwiąże każdy nasz problem.

By admin