Skuteczne metody wybielania zębów

Obecnie coraz bardziej rozwija się technologia. Również dzieje się tak w przypadku stomatologii. Na rynku, z roku na rok pojawiają się coraz nowocześniejsze zabiegi, które mają na celu skutecznie i bezboleśnie leczyć nasze zęby. Warto wybrać nowoczesny gabinet stomatologiczny, w którym świadczone są różne zabiegi. Dzięki temu wiele zabiegów jest bezbolesnych i bardziej skutecznych. Poznaj nowoczesne formy leczenia i pielęgnacji zębów i dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać.

Coraz większa ilość z nas uważa,  że sprawdza się w życiu powiedzenie ,,jak Cie widzą, tak Cie piszą”. Dlatego też coraz więcej nie tylko kobiet, ale i mężczyzn dba o siebie. Czyste, śnieżnobiałe i zdrowe zęby powodują, ze jesteśmy pewni siebie. Dzięki temu polepszają się nasze kontakty z innymi.

Śnieżnobiały uśmiech – jak uzyskać taki efekt?

Wielu z nas marzy o Hollywoodzkim, pięknym i białym uśmiechu. Jest wiele sposobów na to, aby uzyskać taki efekt. Jedne metod działają i przynoszą efekty od razu, za innymi natomiast musimy odczekać odpowiednią ilość czasu. W gabinetach stomatologicznych możemy wykonać kilka zabiegów, które maja na celu przywrócić śnieżnobiały połysk naszym zębom. Dobry stomatolog Poznań podpowie nam, która  z metod jest dla nas najodpowiedniejsza.

  • Laserowe wybielanie zębów – jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów jest wybielanie laserowe. Obecnie stosuje się trzy rodzaje lamp, którymi wybiela się zęby. Są nimi lampa Beyond, Brite Smile oraz Zoom!. Zabieg ten polega na posmarowaniu zębów specjalnym żelem, a następnie utwardzeniu go za pomocą lampy UV. Kolejnym krokiem jest posmarowanie zębów preparatem wybielającym oraz naświetlenie go niebieskim światłem, który emitowany jest przez lampę UV.
  • Nakładowe wybielanie zębów – nakładkowe wybielanie przeprowadza się na zdrowych zębach. Metoda ta nie jest wszystkim znana. Nakładkowe wybielanie zębów składa się z dwóch etapów: gabinetowy i stomatologiczny. Nakładki przygotowuje się za pomocą odlewu. Takie nakładki nosi się przez dwa tygodnie, każdego dnia. Przed zdecydowaniem się na nakładki powinniśmy pozbyć się kamienia nazębnego.
  • Metoda Prevdent – jest to zabieg, który przypomina zabieg wybielania laserowego, jednak różni się od niego kilkoma rzeczami. Podczas wybielania zębów możemy wybrać, czy chcemy używać lampy czy też nie. Zabiegowi mogą poddać się również osoby, które borykają się z nadwrażliwością zębów. Zabieg ten ma również na celu naprawę szkliwa.

Powyższe metody wybielania zębów pozwalają uzyskać długotrwały efekt. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat. Ważne jest, aby po zabiegu przez jakiś czas utrzymywać białą dietę.

Komentarze są wyłączone.