Salon kosmetyczny Inowrocław

Każdy zakład pracy, czy to przemysłowy, usługowy, produkcyjny, musi przestrzegać określonych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zasady BHP i ich znajomość obowiązują zarówno pracowników, jak i pracodawców. Zasady te są jednak zróżnicowane zależne od konkretnej branży. Ich przestrzeganie jest bardzo ważne w prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniu miejsca pracy. Przyczyniają się one także do komfortu pracy. Poznajcie, jakie zasady musi spełniać profesjonalny salon kosmetyczny.

Salon kosmetyczny – miejsce świadczenia usług

Dbanie o swój wygląd zewnętrzny jest bardzo ważne i również bardzo trendy we współczesnych czasach. Większość społeczeństwa korzysta z profesjonalnych usług kosmetycznych. Salon kosmetyczny to miejsce, gdzie świadczy się usług regeneracji ciała, pielęgnacji ciała i upiększania ciała.

W salonie należy wydzielić:

  • pomieszczenia, w których są świadczone usługi,
  • poczekalnię dla osób korzystających z usług,
  • pomieszczenia higienicznosanitarne dla osób korzystających z usług i pracowników,
  • szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych,
  • miejsce na pojemniki, w których są gromadzone odpady.

Jeśli chodzi o przepisy BHP pod uwagę należy wziąć dodatkowo: oświetlenie pomieszczenia, temperaturę, wentylację, wymogi wodno – kanalizacyjne. Miejsce pracy kosmetyczki powinno być zawsze czyste i sterylne, aby nie doszło do zakażenia Klienta.

Przestrzeganie zasad jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. Pracownicy salonu oraz Klienci muszą mieć poczucie bezwzględnego bezpieczeństwa i komfortu.

Salon kosmetyczny Inowrocław

Kosmetyczka, która wykonuje zabieg czy usługę kosmetyczną, musi mieć założone na dłoniach rękawiczki jednorazowe oraz używać narzędzi, które zostały odpowiednio zdezynfekowane po poprzednich osobach. Przestrzeganie zasad higieny to istotna część regulaminu BHP. Przed każdy zabiegiem powinna umyć dokładnie dłonie, po skończonej usłudze tak samo. Kontakt ze skórą drugiej osoby wymaga ostrożności.

Udając się do kosmetyczki, pamiętajmy, aby samemu zwrócić uwagę na to, czy osoba wykonująca zabieg przestrzega wymogów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

By admin