Nowe części do audi

Czy warto kupować części używane, czy może lepiej postawić na te fabrycznie nowe? Jak ocenić jakość kupowanych części samochodowych? Znaleźć odpowiednie części samochodowe oryginalne? Przede wszystkim, które części samochodowe kupić, aby nie wyrządzić autu szkody?

 

Tanie, używane części – czy warto dokonać ich zakupu?

W przypadku samochodowych części używanych każdy zakup jest loterią. Nawet jeśli kupujemy część używaną z pewnego źródła, musimy pamiętać o tym, że proces eksploatacji mógł pozostawić na niej niewidoczne gołym okiem uszkodzenia lub doprowadzić do zmęczenia materiału, przez co jej żywotność może być zaskakująco krótka. By poznać z jakimi częściami mamy do czynienia, stworzono międzynarodowe oznakowanie, które określa jakość części możliwych do nabycia dla naszego audi lub volkswagena. Części samochodowe mogą być kolejno oznaczone literami: OQP (oraz innymi, ale te litery wymienione tutaj są gwarancją nabycia dobrego produktu).

  • Części oznaczone literą O to części zamienne nowe, oryginalne i pochodzące bezpośrednio od producenta pojazdu
  • Części Q to części również zamienne nowe oraz tak samo pochodzą od producenta pojazdu. Są jednak sygnowane nie logiem producenta auta, do którego są przeznaczone, a logiem producenta samej części. Poza tym, nie mogą być wykorzystane na tzw. pierwszy montaż. Zwykle są 20% tańsze od oryginałów oznaczonych literą O
  • Części o oznaczeniu „P” to części zamienne nowe, nieoryginalne, o porównywalnej jakości, objęte gwarancją producenta, który jednocześnie zaświadcza, że są one tej samej jakości, co części zamienne Q.

Nowe części do BMW

Nowe części do Audi – gwarancja dobrego spożytkowania

Kupno nowej części do samochodu zawsze wydaje się być najlepszą opcją. Przede wszystkim nowe części do BMW, Audi i innych marek pojazdów dają nam wielokrotnie większą pewność, potwierdzoną dodatkowo gwarancją producenta. Dobrze dobrana, nowa część do naszego auta będzie pasować dokładnie tak, jak powinna i działać tak, jak powinna. I co ciekawe, wcale nie musi być to część droższa od używanej. Wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie i jak kupować. Umiejętność przeszukiwania ofert poszczególnych sklepów internetowych i korzystanie z wyprzedaży, promocji oraz rabatów, pozwala kupić nową, oryginalną część za zaskakująco małe pieniądze.

By admin