Komornik i jego kompetencje zawodowe

Słowo “komornik” wciąż w wielu z nas wzbudza spory niepokój. Kojarzymy człowieka, który wykonuje ten zawód jako kogoś, kto działa na niekorzyść. Jest to oczywiście bardzo błędne myślenie. Komornik działa na zlecenie klienta – osoby prywatnej lub firmy. Realizuje zlecenie i taka jest jego praca. Główne zadanie komornika to wyegzekwowanie spłaty długu od osób, dłużników mających z tym problem. Jakie są jeszcze kompetencje komornika? Czym się zajmuje?


Komornik – kompleksowa obsługa klienta lub doraźna pomoc

Komornik i jego kompetencje zawodowe

Komornik działa doraźnie w przypadku, kiedy dłużnik nie spłaca danej należności – może też regularnie reprezentować klienta. Tak dzieje się zazwyczaj w przypadku dużych firm, które realizują dużą ilość zamówień i mają spory problem z egzekwowaniem odpowiedniej należności. Komornicy reprezentujące duże firmy muszą wyróżniać się naprawdę ogromną wiedzą, wiedzą która jest poparta doświadczeniem – to jeden z zawodów zaufania publicznego. Korzystając z pomocy komornika chcemy mieć pewność, że odpowiednio on będzie bronił naszych interesów.

Komornik działa wieloetapowo. Z jednej strony może pomagać w wypełnieniu i stworzeniu pism związanych z egzekucją długu. Często nawet i z czymś takim mamy problem. Nie musimy bowiem znać się idealnie na przepisach – komornik pomoże nam stworzyć odpowiednie pismo, które trafi do klienta i które będzie w pełni zgodne z obowiązującym prawem.  Udając się pierwszy raz do komornika możemy także uzyskać kompleksową poradę. Powiedź  komornikowi o swojej sytuacji, a on pomoże szybko znaleźć najlepsze rozwiązanie – podpowie jakie podjąć kroki, aby z sukcesem zakończyć daną sprawę. Taka pomoc i porada jest bardzo ważna – szczególnie w chwili, gdy nie korzystaliśmy wcześniej z usług komorników.

Komornik oprócz egzekwowania długów i wspomnianej wyżej porady reprezentuje klientów w Sądzie Rejonowym w Gdyni lub w innych oddziałach. Dzieje się tak przede wszystkim, kiedy mamy do czynienia z naprawdę trudnymi sprawami. Zeznania komornika, jego udział w sprawie może przede wszystkim wpłynąć na to, że sprawa naprawdę się szybciej zakończy – bez problemu.

Warto zaufać komornikowi, jeśli mamy kłopot z egzekucją długu. Jeśli trafimy na kompetentną osobę z pewnością nam pomoże.

By admin